Görme Engelliler

OKULUMUZ TARİHÇESİ

          Gölçayır İlköğretim Okulunun ilk kuruluşu 1960 yılına dayanmaktadır. Gölçayır İlkokulu olarak 1960 yılında faaliyete geçmiştir. Köyümüzde 1979 yılında Gölçayır Ortaokulu açılmıştır. Bu iki okul bağımsız olarak 1993 yılına kadar eğitim- öğretim hayatına devam etmiştir. 1993 yılında iki okul birleştirilerek Gölçayır İlköğretim Okulu adını almıştır. 1997 yılına kadar 5. ve 8. sınıflarından ayrı ayrı diploma verirken çıkan yasayla 5. sınıf diploma vermesi kaldırılmış, kesintisiz olarak 8. sınıfa kadar eğitim veren ve 8. sınıfta diploma veren bir kurum haline gelmiştir. Gölçayır İlköğretim Okulu sadece Gölçayır çevresine değil Çukurçayır Beldesinin Sofrakaya mahallesinin öğrencilerini de almaktadır. 

         Okulumuzun arsası 2120 m üzerine kurulmuş olup arsanın bir kısmı oyun alanı, diğer kısmı ağaçlandırmaya ayrılmıştır. Okul ana binası 4 kat üzerine yığma olarak inşa edilmiştir. Okulumuza 1997 yılında ek bir bina yapılarak kullanım alanı büyütülmüştür. Okulumuzun bodrum katında çok amaçlı bir salon, fen ve teknoloji laboratuarı, kantin, öğretmen ve öğrenci tuvaletleri bulunmaktadır.
        
        İlkokul binasında 1.katta 1.sınıflar ve anasınıfı, 2. Katta 1. - 2. Sınıf ve mutfak, 3.katta 3. Ve 4. Sınıf bulunmaktadır.
        Ortaokul binasında 1. katta görsel sanatlar- teknoloji tasarım atölyesi ve 5. Sınıf, 2. Katta müdür-müdür yardımcısı odaları, öğretmenler odası ve 6. Sınıf, 3. katta ise 7 ve 8. Sınıflar, Bilişim Teknolojileri sınıfı bulunmaktadır.
        
        Okulumuzun oyun alanının (bahçesi) çevresi duvarlarla ve tel örgüyle sarılmış olup, tribünlü futbol sahası, voleybol sahası ve basketbol sahası bulunmaktadır. Öğrencilerimiz sportif etkinliklerini oyun alanında sürdürmektedirler.
         
        Okulumuz Çukurçayır-Gölçayır sınırında olup, her iki yerleşim alanına hizmet vermektedir. Okulun mevcut arsası köy tüzel kişiliğine aittir.Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin

  Beğen | 0  kişi beğendi